ارزیابی: الگوهای رشد در دوران شیرخوارگی و تاثیر ژل افزایش قد

ارزیابی: الگوهای رشد در دوران شیرخوارگی و تاثیر ژل افزایش قد

در اغلب شیرخواران الگوی رشد از منحنی‌های استاندارد تبعیت می‌کند. گاهی اوقات تغییراتی در رشد به وجود می‌آید که والدین فکر می‌کنند رشد غیر طبیعی است.

اگر یکی از والدین از حد متوسط کوچک‌تر باشد، کودک نیز ممکن است کوچک باشد.همچنین با استفاده از محصول ژل افزایش قد بیتال می توانید تا حدودی بروی قد خود بیافزایید.

شیرخوارانی که با شیر مادر تغذیه می‌شوند، در چند ماه اول رشد چشمگیری دارند که بعد از مدتی تمام می‌شود.

شیرخواران مادران مبتلا به دیابت (بیماری قند) در زمان تولد وزن بیشتری دارند، ولی به مدت چند ماه افزایش وزن نخواهند داشت.

شیرخواران نارس نسبت به سنشان کم وزن به نظر می‌رسند.

کودک شیرخوار کوچک و رابطه آن با کفی طبی افزایش قد

این منحنی‌ها، الگوی رشد شیرخوارانی را نشان می‌دهد که والدینشان جثه کوچکی دارند.

نقطه شروع هر دو منحنی دور سر و وزن کمی پایین‌تر از حد طبیعی است. این روند با افزایش سن کودک ادامه می‌یابد.

این مطلب دال بر آن است که رشد کودک که با رشد دور سر مشخص می‌شود با مقدار افزایش وزن متناسب است.

 

محاسن تغذیه نوزاد با شیر مادر

تغذیه نوزاد با شیر مادر یکی از اتصالات در زنجیره‌ای است که سبب دلبستگی و علاقه فامیلی می‌شود و با ادامه این عمل فیزیولوژی طبیعی، می‌توان ثبات بیشتری به وضع کلی اجتماع داد. شیر مادر که در پی یک سری اعمال طبیعی ترشح می‌شود. در هر لحظه و هر مکان آماده برای تغذیه نوزاد است، با طعم خوب و عاری از آلودگی میکروبی برای نوزادان در هر طبقه اجتماعی مناسب‌ترین و ارزشمندترین ماده غذایی است.

اثر روانی- اجتماعی

گرسنگی احساس ناخوشایندی برای نوزاد است. در بعضی موارد، چنین حالتی سبب بروز فشار عصبی خواهد شد، بر عکس با برطرف کردن گرسنگی، احساس خوشایندی به نوزاد دست می‌دهد. تماس مادر و فرزند و برطرف کردن احساس نامطبوع و ناخوشایند گرسنگی و به وجود آوردن آرامش و رضایت خاطر در موقع سیر شدن به خصوص وقتی که با لبخند و تبسم مادر و مهر مادری همراه باشد، بدون شک بین نوزاد و مادر ایجاد همبستگی و دلبستگی خواهد کرد.

ترشح هورمون پرولاکتین در بدن مادر شیرده و جمع شدن این مجموعه هورمونی با تحریکات پوستی که ناشی از تماس بدن نوزاد با مادر شیرده است، ایجاد عکس العملی در مادر می‌کند که آن را احساس مادری می‌نامند.در ضمن از ژل طبی افزایش قد سیلیکونی نیز می توان به منظور بلندی قد استفاده کرد.

اثر مصون کننده

دستگاه ایمنی پستانداران قبل و بعد از تولد طوری است که جنین و نوزاد را در مقابل عوارض خارجی و بیماری‌زا مصون می‌دارد. موقعی که جنین انسان ۴۰ روز دارد، ایمنوگلوبولین مادر از جفت عبور می‌کند که در سه ماه آخر زندگی جنینی به طور قابل ملاحظه‌ای از مادر به جنین منتقل می ‌شود. (ایمنوگلوبولین مادر که می‌تواند از جفت وارد بدن نوزاد شود، با افزایش سن نوزاد، افزایش پیدا می‌کند).

شیر پر مایع نباید با شیر غلیظ- که ده برابر غلیظ‌تر از شیر تازه است در حالی که، شیر پر مایع دو برابر غلیظ‌تر است- اشتباه گردد. به علت غلظت زیاد کربوهیدرات، و عدم تناسب چربی و پروتئین، نباید شیر غلیظ را نوزادان مصرف کنند.

به همین ترتیب نباید به نوزاد شیر بدون چربی داد، زیرا شیر بدون چربی فاقد مواد کالری‌زا است.

شیر خشک بر اساس ترکیبات شیر مادر تهیه می‌شود، اگر چه واقعا جای شیر مادر را نمی‌گیرد، ولی با این وجود منبع مناسبی برای تغذیه نوزاد است.

ژل افزایش قد بیتال , ژل افزایش قد سیلیکونی ,  کفی ژله ای کفش , خرید ژل افزایش قد ارزان , ژل بلند قدی , خرید پاشنه افزایش قد , لژ افزایش قد , پد افزایش قد بتال ,  ژل طبی افزایش قد ,ژل افزایش قد در کرجآدرس فروشگاه ژل افزایش قد– خرید حضوری ژل افزایش قد– ژل افزایش قد تهران

http://tea5040.ir/wp-admin/post.php?post=503&action=edit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *