توصیه من به والدین نوزادان برای افزایش قد

توصیه من به والدین نوزادان برای افزایش قد

حداقل تا ۵ الی ۶ ماهگی از شیر مادر به فرزندتان بدهید. به این ترتیب شما مهم‌ترین پایه سلامتی برای بقیه زندگی فرزندتان را به او داده‌اید. هیچ چیز نمی‌تواند جانشین شیر مادر شود، زیرا بهترین منبع غذایی تغذیه‌ای برای طفل شیرخوار است. شیر حاوی در دسترس‌ترین منبع روی است که بهتر از هر منبع دیگری جذب می‌شود. شیر مادر خطر ابتلا به عفونت‌ها و آلرژی‌ها را حتی در بزرگسالی پایین می‌آورد و احتمال رشد مغزی را افزایش می‌دهد. همچنین بچه‌های تغذیه شده با شیر مادر وزن بهتری نسبت به آنهایی که از شیرهای دیگر تغذیه می‌کنند پیدا خواهند کرد.در آینده برای اینکه نخواهید از ژل های افزایش قد استفاده کنید باید در دوران کودکی به فکر فرزندان خود باشید.

این را بدانید که حتی بهترین فرمول‌های غذای بچه هم نمی‌تواند عوامل ایمنی و حفاظتی موجود در شیر مادر را داشته باشد. در بررسی‌های آماری فرمول‌های غذای بچه عموما ضعیف و بی خاصیت نشان داده شده‌اند. اطفال اغلب مستعد بیماری هستند. آنها ۳ تا ۴ برابر برای اسهال و اختلالات شنوایی و ۱۰ برابر برای گرفتن بیماری‌های باکتریایی مستعدتر هستند. شیر دادن برای سلامتی مادران نیز مفید است، و یکی از منافع اصلی آن کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان تخمدان در آینده است.

در یک مطالعه جدید اطفالی که با شیر مادر تغذیه شده بودند را با سایر کودکان مقایسه کردند .نتایج نشان داد در ازای هر ماه تغذیه با شیر مادر پیشرفت تحصیلی در دوران دبیرستان افزایش چشم‌گیری داشته است. بنابراین اگر ما نیز شیر خودتان را به کودکتان می‌دهید حتی اگر فقط برای سه ماه باشد مطمئن باشید پیشرفت تحصیلی او در آینده افزایش یافته و احتمال قبولی او در دانشگاه بیشتر می‌شود.البته وجود پاشنه های طبی افزایش قد مشکل کوتاهی را امروزه برطرف کرده اما هیچ روشی بهتر از حالت طبیعی نمی باشد.

منافع بسیار دیگری برای شیر دادن از پستان وجود دارد که خارج از بحث این کتاب است اما، بدانید توجه به تغذیه با شیر مادر در دوره نوزادی قد نهایی شخص را افزایش می‌دهد. مطالعات نشان داده است که فرمول تغذیه با شیر مادر مستقیما بر رشد کودک و تمایل به قد بلند شدن در سال‌های اولیه زندگی تاثیر می‌گذارد. توصیف این اتفاق خارق العاده بسیار ساده است: کودک تغذیه شده با شیر مادر رشد سالم‌تری دارد و بیماری‌های جدی که کودکان شیر خشکی به آن مبتلا می‌شوند را نمی‌گیرد و همانطور که تا حالا متوجه شده‌اید کودکان سالم‌تر قد نهایی بلندتری پیدا خواهند کرد. بنابراین شیر دادن به کودک شانس بیشتری برای قد بلندترشدن او ایجاد می‌کند.

نکته دیگری که باید توصیه کنم این است که والدین توصیه‌های پزشک متخصص کودک خود را جدی بگیرند. اجازه بدهید یک بار دیگر تاکید کنم تنوع و توجه به ویتامین‌ها و مواد معدنی در تغذیه برای کودکان ما ضروری و حتمی است. اگر می‌خواهید کودک شما با تمام استعداد رشد کند بی‌نهایت مهم است که مطمئن شوید او از لحاظ فیزیکی فعال است. تمرینات و نرمش‌ها باید از همان روزهای اول زندگی آغاز شود. از یک پزشک نحوه انجام این تمرینات را بپرسید و انجام آن را هرگز فراموش نکنید.

ماساژ کودکان به ویژه نوزادان برای اطمینان از رشد کامل آنها و تحریک رشد بسیار اهمیت دارد. نقاط مناسب برای ماساژ که ترشح هورمون رشد را تحریک می‌کند در بخش نقاط عکس العملی تحریک‌پذیر در فصل هورمون رشد انسانی پیشنهاد شده‌اند. همچنین بعضی توصیه‌ها را برای ماساژ کودک در فصل ماساژ این کتاب خواهید یافت. البته باید بدانید که ماساژ نوزادان بایستی با دقت و دانش فراوان و توسط یک متخصص انجام شود. والدین می‌توانند بعضی ماساژهای ابتدایی را انجام دهند اما پیش از آن باید از یک پزشک یا متخصص روش آن را یاد بگیرند.

قوانین تعادل آب و نمک را در فصل‌های آب و نمک یاد داده‌ایم. من تاکید می‌کنم که برای اجرای آن در بچه‌های کوچک حتما آن فصل‌ها را دوباره مطالعه و دنبال کنید. آب ماده‌ای ضروری برای هر کسی به ویژه اطفال کوچک است. این ماده نقش مهمی را در رشد کودکان بازی می کند درست مثل نوجوانان و جوانان، اطفال کوچک‌تر نیز باید مقداری نور مستقیم آفتاب بگیرند. همان طور که در فصل تاثیرات نور خورشید درباره آن بحث کردیم در معرض نور خورشید بودن برای سلامت استخوان‌ها و هر سلول زنده در بدن شما ضروری است. نور خورشید برای سلامت استخوان‌ها و برای انرژی مورد نیاز روزانه ما اهمیت بسیاری دارد.شما با در اختیار داشتن کفی طبی افزایش قد بتال می توانید بر مشکل کوتاهی قد خود غلبه نمایید.

آنچه باید به آن دقت شود مواظبت از ماندن بیش از حد در نور ماوراء بنفش خورشید است که باید از آن پرهیز شود. بهترین روش برای استفاده از نور خورشید در اطفال بیرون بردن آنها دو ساعت بعد از طلوع آفتاب و یا قبل از غروب است.

خرید ژل افزایش قدژل سیلیکونیخرید کفی ژله ای افزایش قدژل افزایش قد ارزانژل بلندی قدپاشنه مخفی مردانهخرید لژ مخفی کفشپد افزایش قدژل طبی افزایش قد ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *