ماشین های تور آفرود کویر چه مدلی هستند؟

تور آفرود کویر یکی از لذت بخش ترین تورهای داخلی به شمار می رود. تور آفرود کویر برای افرادی که عاشق هیجان هستند جذابیت بسیاری دارد.

رزرو تور آفرود کویر با انواع ماشین ها

 

اگر دوستدار ماجراجویی و همینطور گشت و گذار همراه با هیجان در مناطق بکر کویری و تپه های بیابانی هستید شرکت در تور آفرود کویر می تواند اصلی ترین همراه برای شما در این سفر باشد؛ زیرا با تور های آفرود تهران این امکان فراهم آمده تا بدون واسطه مناظر طبیعی را لمس کنید و زندگی کمپینگ را تجربه کنید، در این سفرهای گروهی دشواری ها، نحوه برپایی کمپینگ، تجربه زندگی در حیات وحش، زندگی چند روزه به دور از امکانات شهری می تواند تجربه ای تکرار نشدنی و لحظاتی شیرین برای هر شخصی باشد. از طرفی بیراهه سواری با ماشین های شاسی بلند در جاده های ناهموار خاطره ای به یادماندنی خواهد بود.

برگزاری تور آفرود کویر

تور آفرود از جمله تورهای داخلی است که در حقیقت نوعی تور طبیعت گردی به همراه اتومبیل رانی می باشد، اما به شیوه ای در دل طبیعت قرار می گیرید که سرشار از شور و نشاط و البته کمی خطر در مسیرهای دشوار و پوشیده شده از گل، سنگ و کویر نیز همراه است. اگر چه این سبک ماشین سواری توسط اتومبیل های مجهز شخصی امکان پذیر می باشد اما حدود چند سالی است که  آژانس های گردشگری با برگزاری تور آفرود کویر، تور آفرود جنگل و نمونه های مختلف دیگری از تور آفرود طبیعت گردی رونق بسزایی را به این نوع رانندگی ها و به نحوی مسابقات بیراهه سواری بخشیده است. شرکت های مسافرتی بسیاری در ایران این تور گردشگری را در فصول مختلفی با هیجان آفرود به صورت یک روزه و یا چند روزه همراه با خدمات ویژه و با داشتن مجوز برگزار می کنند که توانسته اند در هر فصلی طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کنند.

تصویر ۱

تور افرود لاکچری

اگر به دنبال یک تور آفرود کویر به صورت لاکچری با بیشترین امکانات و خدمات با کیفیت هستید بهتر است تورهایی را انتخاب کنید که دارای خودروهای شاسی بلند یا همان SUV بوده و ماشین های تور توانایی های خاصی نظیر بالاترین قدرت، بیشترین سرعت و بهترین توانایی حفظ تعادل نیز را داشته باشند. بکر بودن مسیرهای انتخابی در اجرای برنامه های تور آفرود کویر، داشتن تجهیزات کامل برای مواقعی که خودروها در رخدادهایی مانند گیر کردن در گل، شن و حتی چپ کردن قرار می گیرند، اسکان مسافران در بهترین شرایط ممکن، بیمه تمامی رانندگان، داشتن مجوز اجرای آفرود از جمله ویژگی های مهم یک تور آفرود لوکس می باشد.

بدون شک بیداری های شبانه در دل کویر و دیدن طلوع خورشید، صرف صبحانه در خنکای تپه های شنی، عبور از رمل ها، پیمودن بیراهه های طولانی در میان بیابان های لطیف  بهترین بهانه برای شرکت در تورهای افرود کویر است که توجه هر شخصی را به سمت خود جلب می کند. این روزها افرود سواری یکی از گرانترین و لوکس ترین ورزش ها به شمار می آید که تب و تاب شدیدی میان جوانان به وجود آورده است.

تصویر ۲

تور آفرود سواری

تمام شور و نشاط آفرود سواری به دسته جمعی بودن و هیجانی است که در بین اعضای گروه در دل کویر و یا مسیرهای گل آلود در جنگل های انبوه به وجود می آید. همراه شدن با تور آفرود کویر و عبور از تپه های شنی بکر کویر برابر است با فوران آدرنالین بیش از آنچه که فکرش را می کنید. شما در این تورهای آفرود این امکان را در اختیار دارید تا در سفرهای یک روزه و یا چند روزه با ماشین های دو دیفرانسیل به شکل سافاری گشت و گذاری را در مسیرهای پر پیچ و جم را داشته باشید. البته تور افرود با ماشین شخصی هم می تواند جاذبه های دیدنی فراوانی را به همراه داشته باشد اما شرکت داشتن در  تورهای افرود می تواند مزیت های زیادی از جمله تهیه غذا، مهیا کردن محل اسکان در شرایط های سخت، در اختیار داشتن ماشین های مجهزتر و از همه مهتر بیمه شدن اعضای تور به صورت بیمه حوادث را در اختیار هر شخصی قرار دهد.

تصویر۳

ماشین های تور آفرود کویر چه مدلی هستند؟

بیشتر خودروهایی که در تورهای آفرود استفاده می شوند خودروهای بوده که طراحی آنها مربوط به سال های گذشته می باشد اما به وسیله خودروسازهای ماهر داخلی به روز شده اند و هم اکنون به صورت مدل های امروزی در تور آفرود کویر، تور آفرود جنگل و دیگر تورهای افرود با نام های جدید مانند پاژن مورد استفاده قرار می گیرند. البته خودروهای قدیمی مانند رنجرور، پاترول و همچنین پاجرو توسط قطعاتی نظیر رول بار، وینچ و قطعات پیشرفته دیگری بهینه سازی شده و در مسیرهای دشواری برای اجرای برنامه در تور آفرود کویر و همینطور حضور در کویرهای ماسه ای و بیابان های شنی قابل استفاده می باشند.

تصویر ۴

ثبت نام تور آفرود کویر

برای شرکت در تور آفرود کویر تنها داشتن علاقه کافی نیست بلکه لازم است شرکت کننده در اجرای برنامه های مختلف این تورهای گردشگری مانند تور آفرود کویر از صبر و حوصله فراوانی برخوردار باشد. زیرا با وجود امکانات و تجهیزاتی که ماشین های افرود دارند ممکن است در بعضی مواقع رخدادهایی ناگهانی مانند چپ شدن و یا گیر کردن در مسیرهای دشوار، برخورد با حیوانات وحشی، پنچر شدن لاستیک ها پیش بیاید و راننده مجبور بوده به طور اجباری مسیر خود را به صورت غیر قابل پیش بینی تغییر دهد که وجود مجریان تور در اینجا می توانند بسیار کمک کننده باشند. در بسیاری موارد هیجان با ترس همراه شده و چیزی فراتر از تصور مسافر می باشد پس در صورت نداشتن تحمل کافی و همینطور وجود ناراحتی های قلبی بهتر است از ثبت نام تور افرود صرف نظر کنید. البته این روزها با وجود تورهای افرود که به صورت مجازی ثبت نام می کنند، شرکت کنندگان این فرصت را در اختیار دارند تا حدودی از کم و کیف مسیر  و همچنین شرایط تور مطلع شده سپس با هماهنگی های لازم در تورهای افرود شرکت کنند.

تصویر ۵

قیمت تور آفرود

با مورد استقبال قرار گرفتن برگزاری تور آفرود در ایران شاهد هزینه های بالایی برای خدمات رسانی در این نوع تورهای گردشگری هستیم که این امر سبب شده تا قیمت تور آفرود خصوصا تورهای آفرود تهران در نرخ های بالایی ارائه شود. اما برای کاهش دادن هزینه تور آفرود تدابیری اندیشه شده که از جمله این کارها بهینه سازی ماشین های قدیمی با تجهیزاتی فزون یافته و استفاده کردن آنها در تورهای متنوع آفرود می باشد که این می تواند تا حد زیادی قیمت تورهای افرود را کاهش دهد. البته توجه داشته باشید انتخاب تورهای افرود در فصول مختلف، مدت زمان تور، نوع پذیرایی، نوع مدل ماشین ها، مسیر انتخاب شده و به مار بردن امکانات و تجهیزات لازم و بسیاری موارد دیگر می تواند تاثیر چشمگیری را در قیمت تورهای افرود داشته باشد.

تصویر ۶

بهترین تور افرود

میلی تور یکی از بهترین تورهای افرود است که در زمان های مختلف با ماشین های دو دیفرانسیل و مجهز و همینطور بهترین امکانات، تجربه لمس کردن شن های کویر، لذت رانندگی در پستی و بلندی های بیابان های نامحدود، زندگی چند روزه در دل کویر را برای هر شخصی مهیا ساخته است. بنابراین گردشگرانی که به دنبال طی کردن مسیرهای دشوار و تخلیه انرژی در بیراهه سواری های کویر، جنگل، تپه های  سنگی و غیره هستند با شرکت در برگزاری میلی تور آفرود می تواند یکی از متقاضیان برای سافاری باشد.تورهای طبیعت گردی و تور آفرود میلی تور معمولا به صورت سبک یعنی به مدت دو روزه و به شمل سنگین به مدت پنج روزه همراه با قوانین، مجوزهای رسمی و اصول خاصی برگزار می شوند. در این تور گردشگری تمامی مسافران بیمه حوادث شده و همیشه همراه با مسافران میلی تور یک تا دو لیدر حرفه ای که به مسیرها و محل برگزاری تور آفرود آشنایی دارند همراه است. هیجان موجود در تور های افرود میلی تور انرژی مضاعفی را به مسافران داده و خاطره ای,به یاد ماندنی را در ذهن ها باقی خواهد گذاشت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *